пʼятниця, 3 квітня 2020 р.

Тема: Переміщення (рух) та його властивості

Перетворення однієї фігури в іншу називають переміщенням, якщо воно зберігає відстань між точками, тобто переводить будь-які дві точки X і Y першої фігури у точки X' і Y' другої так що ХY = Х'Y' (мал. 314).


Розглянемо основні властивості переміщення:
1) під час переміщення точки, що лежить на прямій, переходять у точки, що лежать на прямій, і зберігається порядок їх взаємного розміщення.
2) під час переміщення прямі переходять в прямі, промені - у промені, відрізки - у відрізки.
3) під час переміщення кут переходить у кут, який йому дорівнює.
Дві фігури називаються рівними, якщо вони переводяться переміщенням одна в одну.
Приклад. АВС - рівнобедрений трикутник з основою АВ (мал. 315). Чи існує переміщення, що переводить: 1) відрізок АС у відрізок ВС; 2) кут А у кут В?


Розв’язання. Оскільки АВС - рівнобедрений з основою АВ, то АС = ВС і A = В. Тому існує переміщення, що переводить відрізок АС у відрізок ВС, і існує переміщення, що переводить кут А у кут В.

У подальших пунктах  ми розглянемо різні види переміщень.

Переглянь презентацію до теми уроку:


Запиши основні означення та поняття теми у свій робочий зошит. Розглянь основні завдання, що стосуються цієї теми та також запиши їх у зошит.
Після того, як ви опрацювати теоретичний матеріал, пройдіть тестування за посиланням. Результат тесту зараховується лише з першої спроби. Не намагайтеся проходити тестування під іншими іменами та прізвищами. Ці дані фіксуються автоматично. Не забувайте підписати власне прізвище та ім'я!
Код доступу 496059
Попросіть учнів використати цей код,
відкривши посилання
join.naurok.ua

Завдання необхідно виконати до  30 квітня 16:00

Немає коментарів:

Дописати коментар