Поворотом навколо точки О на кут а називають перетворення, яке переводить точку А в точку А' так, що ОА = ОА' і АОА' = α (мал. 321).
Точка О переходить після повороту у себе. Точку О називають центром повороту, а кут АОА' кутом повороту. Може бути два напрями повороту: за годинниковою стрілкою і проти годинникової стрілки. На малюнку 321 виконано поворот точки А навколо точки О на кут α за годинниковою стрілкою, а на малюнку 322 - на кут β проти годинникової стрілки.
Перетворення повороту є переміщенням.
Приклад. Побудувати точку, в яку переходить точка А(3;-2) при повороті на кут 90° за годинниковою стрілкою навколо початку координат. Знайдіть координати одержаної точки.
Розв’язання (мал. 323). Точка А(3;-2) при повороті на кут 90° за годинниковою стрілкою навколо початку координат переходить в точку А'(-2;-3).
Перегляньте презентацію до теми уроку:
Запиши основні означення та поняття теми у свій робочий зошит. Розглянь основні завдання, що стосуються цієї теми та також запиши їх у зошит.
Після того, як ви опрацювати теоретичний матеріал, пройдіть тестування за посиланням. Результат тесту зараховується лише з першої спроби. Не намагайтеся проходити тестування під іншими іменами та прізвищами. Ці дані фіксуються автоматично. Не забувайте підписати власне прізвище та ім'я!
Код доступу 222086
Завдання необхідно виконати до 8 травня 16:00
Немає коментарів:
Дописати коментар